Wakacje w Rzymie? Czemu nie?!

Miasto Rzym, jest stolicą Włoch a także jego największym miastem. Lokalizacja miejscowości zachęca do podróży z faktu iż położona jest nad rzeką Tyber i Morzem Śródziemnym. Co warto zobaczyć w Rzymie? Z pewnością osoby chętne do zwiedzenia, mogą rozpocząć podróż od jednego z największych klasyków starożytnej architektury. Mianowicie amfiteatru Flawiuszów tudzież Koloseum. W budowli za czasów Rzymskich Cesarzów, odbywać się mogły walki gladiatorów bądź polowania na dziką zwierzynę. Służyło Rzymianom także na egzekucje chrześcijan, co upamiętniono krzyżami wewnątrz Koloseum. Niestety po upływie czasu budynek został okrojony do szkieletu który mimo tego zadziwia nie jednego turystę. Za czasów swojego funkcjonowania mieścił w swym wnętrzu aż 60 tysięcy osób siedzących oraz 10 tysięcy stojących. Poza gigantyczną przestrzenią nasi poprzednicy wyposażyli go w zapadnie wraz z podnośnikami, które wpuszczały walczących gladiatorów i zwierzęta na środek widowiska. Pradawny teatr może być niezwykłym powrotem do przeszłości i wielkim przeżyciem, który na pewno pozostanie w sercu na zawsze!

Wakacje w Rzymie można także spędzić zwiedzając Forum Romanum czyli najstarszy plac miejski w Rzymie. Dwór otoczony jest sześcioma wzgórzami: Kapitolem, Palatynem, Celiusem, Eskwilinem, Wiminałem i Kwirynałem. Miejsce pełniło rolę głównego ośrodka politycznego, religijnego, handlowego i towarzyskiego. Zwiedzanie Forum Romanum połączone jest ze zwiedzaniem wzgórza Palatyn. Obie atrakcje stanowią jedno stanowisko archeologiczne, po którym można swobodnie się poruszać. W dniach które przypisujemy na zwiedzanie warto zaopatrzyć się w wygodne obuwie które pozwoli nam chodzić po różnych górkach, kamieniach, ścieżkach mniej lub bardziej równych. W ciepłe letnie dni zaleca się także zabranie ze sobą nakrycia na głowę czy także napojów – najlepiej zwykłą wodę – w celach bezpieczeństwa. W krajach śródziemnomorskich panują wysokie temperatury na które jednak trzeba uważać.

We Włoszech znajduję się także Bazylika Świętego Piotra w Watykanie. Niezaprzeczalnie można sądzić to miejsce za najpiękniejszą świątynie katolicką, na całym świecie! Zwiedzanie Rzymu może zaprowadzić nas do znakomitych muzeów sztuki i architektury które w dodatku jest darmowe. Wejścia do muzeum są kontrolowane by każdy mógł bezpiecznie spędzić czas kontemplując piękno dzieł. Do bazyliki zostaniemy wpuszczenie jedynie w odpowiednim stroju, do którego zaliczają się ubrania zakrywające kolana wraz z ramionami. Radzi się stosowanie do reguł wyznaczonych przez tamtejszą służbę, ponieważ za złamanie ich możemy zostać wyproszeni bądź niewpuszczeni. Podróż może być wspaniałym przeżyciem nie tylko dla dorosłych ludzi ale także dla grup młodzieżowych, małych dzieci, seniorów lub studentów.

Poza zachowanymi starymi śladami wczesnej kultury świata, możemy także skorzystać z Term Karakalli. Miejsce to ma wyśmienity oraz interesujący klimat. Każdy może odpocząć tam od monotonnego codziennego życia korzystając z ciepłego słoneczka, czystej wody czy widoku nowych pięknych fontann i figur. Anegdotką odnośnie tego miejsca może być fakt że stanowczo mniej turystów wie o tym miejscu, znaczna większość wybiera Koloseum czy Forum. Dni spędzone w Rzymie umilą nam budki z prawdziwymi włoskimi lodami, restauracje z nadzwyczajnymi potrawami a także zwykłe przyuliczne budki z jedzeniem. Prawdziwy raj znajdzie tam każdy człowiek bez względu na wiek czy zainteresowanie, atrakcji nie brakuje! Opis nie wystarczy by streścić urok miejsca, dlatego najlepszym wyborem będzie zwiedzenie