Dlaczego warto pójść na psychoterapię?

Czy kiedyś miałeś poczucie przytłoczenia i myślałeś, że nie poradzisz sobie z codziennością? Jeśli tak to nie jesteś jedyny. Według Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego nawet 8 milionów Polaków doświadcza depresji, lęków i innych zaburzeń psychicznych. Inni potrzebują pomocy, aby poradzić sobie z ciężką przypadłością, utratą wagi lub rzuceniem nałogu. Są też osoby, które zmagają się z problemami w związkach, utratą pracy, śmiercią najbliższej osoby, stresem czy nadużywaniem różnych substancji. Wszystkie te problemy są zazwyczaj destrukcyjne dla człowieka.
 

Czym jest psychoterapia?

Psycholog powinien wspomóc w uporaniu się z problemami. Przez psychoterapię przechodzą osoby w każdym wieku, aby żyć bardziej efektywnie, komfortowo i w pełni szczęścia. Podczas terapii psycholog używa naukowo certyfikowane procedury, by pomóc pacjentom doskonalić w sobie dobre nawyki. Występuje kilka podejść do psychoterapii, wraz z — poznawczo-behawioralną, interpersonalną i innymi — które pomogą każdemu z osobna skonkretyzować swoje problemy.  Proces ten oparty jest na współpracy i dialogu. Pacjent ma zapewnione otoczenie wsparcia ze świadomością, że psychoterapeuta podchodzi do niego neutralnie i nie będzie go w żaden sposób osądzał.  

Razem z psychologiem będziesz pracował nad tym, żeby odkryć i wyeliminować wzory postaw, które powstrzymują od osiągnięcia w pełni szczęścia. Psychoterapia nie tylko pomaga rozwiązać dotychczasowe problemy, ale wzbogaca w nowe umiejętności, aby lepiej radzić sobie ze wszystkimi wyzwaniami w przyszłości.

Kiedy wybrać się na psychoterapię?

Przez błędy rozumienia czym jest psychoterapia, mnóstwo potrzebujących się na nią nie decyduje. Nawet jeśli znają realia i nie opierają się na mitach, to ludzie zazwyczaj czują się zdenerwowani przed podjęciem walki o dobre samopoczucie. Warto pokonać lęk, ponieważ jeśli jakość funkcjonowania nie jest taki jaki byśmy chcieli — psychoterapia może pomóc. Niektórzy ludzie korzystają z terapii u psychologa dlatego, że mają depresję, czują lęk lub złość przez długi czas. Inni także mogą potrzebować pomocy w przewlekłej chorobie psychoterapia kielce http://r5w.pl, która ma wpływ na emocje i psychikę. Są też ludzie wymagający szybkiej diagnozy swoich problemów na przykład, gdy muszą zmierzyć się z widmem rozwodu, samotnością, zwolnieniem z pracy, wypaleniem zawodowym itd.